Boys Over Flowers / Konusu / Oyuncuları

Boys Over Flowers / Konusu / Oyuncuları

Boys Over Flowers General Information / Boys Over Flowers Genel Tanıtım

20090924121238boysoverf Boys Over Flowers / Konusu / Oyuncuları

Adı: 꽃보다 남자
Türü: Komedi, romantik, drama
Format: Televizyon dizisi
Yaratıcı: Yoko Kamio
Yazan: Yoon Ji Ryun
Yönetmen: Jun Ki Sang
Başlangıç şarkısı: Paradise (T-Max)
Bitiş şarkısı: “Because I’m Stupid” by SS501 (1. sezon),
“Making a Lover” by SS501 (2. sezon)
Ülke: Güney Kore
Dil: Korece:
Bölüm Sayısı: 25
Yayın aralığı: 5 Ocak 2009 – 31 Mart 2009
Yayın Günleri: Pazartesi & Salı 21.50 (Kore Saati)

Boys Over Flowers ( 꽃보다 남자), başrollerini Ku Hye Sun, Lee Min Ho, Kim Hyun Joong (SS501), Kim Bum, Kim Joon (T-Max) ve Kim So Eun’ın paylaştığı Güney Kore yapımı bir dizidir. KBS2 kanalında 5 Ocak 2009’da yayınlanmaya başlamıştır ve 25 bölüm sonra, 31 Mart 2009’da son bölümü yayınlanmıştır.

Dizi, Yoko Kamio’nun yazdığı Japon manga serisine dayanmaktadır. Bu, Tayvan’daki Meteor Garden ve sonrasındaki Meteor Garden 2 ve Japonya’daki Hana Yori Dango ve sonrasındaki Hana Yori Dango Returns’den sonraki serinin beşinci televizyon uyarlamasıdır.

Konusu:
ShinHwa okulu, Goo Jun Pyo -küresel şirket ShinHwa Group’un varisi- , Yoon Ji Hoo, Soh Yi Jung ve Song Woo Bin’in yer aldığı, zenginlerin gittiği bir okuldur. F4 adında bir çete oluştururlar. Goo Jun Pyo F4’ün lideridir.
Geum Jan Di –ailesi zengin değildir- çatıdan atlayan bir çocuğu kurtardığında olayın yayılmaması için ona burs verildiğinde ShinHwa Okulu’na katılmıştır. Geum Jan Di dışında bütün okul F4’e tapmaktadır. Ancak diğer üçünden farklı görünen Yoon Ji Hoo’dan hoşlanmaktadır. Geum Jan Di sonunda arkadaşını savunmak için F4 ile konuşur. O andan itibaren Goo Jun Pyo’nun ana rakibi olur. Hemen hemen her zaman Geum Jan Di dışlanır ve Yoon Ji Hoo ona bir şekilde yardım eder. Geum Jan Di ve Goo Jun Pyo’nun rekabeti yoğunlaşır ama aynı zamanda Geum Jan Di eğlence kaynağı olarak Goo Jun Pyo’nun dikkatini çekmiştir.

Hikaye gelişir ve Goo Jun Pyo yavaş yavaş Geum Jan Di’yi sevmeye başlar. Öte yandan Geum Jan Di’nin dikkati Yoon Ji Hoon’un üzerindedir ancak hikaye ilerledikçe kalbini Goo Jun Pyo’ya kaptırır. Çift, sevgileri için mücadele edecekleri birçok engelle karşılaşır.

Oyuncular
Boys Over Flowers Oyuncuları

English

Also known as: 꽃보다 남자
Genre: Comedy, romance, drama
Format: Television series
Created by: Yoko Kamio
Written by: Yoon Ji Ryun
Directed by: Jun Ki Sang
Opening theme: Paradise (T-Max)
Ending theme: “Because I’m Stupid” by SS501 (season 1),
“Making a Lover” by SS501 (season 2)
Country of Origin: South Korea
Language: Korean
No. Of episodes: 25
Original run: 5 January 2009 – 31 March 2009
Running Time: Monday & Tuesday 21.50 (KST)

Boys Over Flowers (Hangul: 꽃보다 남자) is a South Korean television drama series starring Ku Hye Sun, Lee Min Ho, Kim Hyun Joong of SS501, Kim Bum, Kim Joon of T-Max and Kim So Eun. It premiered on Korean Broadcasting System (KBS2) on January 5, 2009 on KBS2and ended on March 31, 2009 after 25 episodes.
It is based on Japanese shōjo manga series, Boys Over Flowers (Hana Yori Dango), written by Yoko Kamio. The series is the fifth television adaptation of the manga following the Taiwanese Meteor Garden and its sequel Meteor Garden II and the Japanese Hana Yori Dango and its sequel Hana Yori Dango Returns.

Plot
ShinHwa School is a school for rich people, where Goo Jun Pyo, the heir of the global corporation ShinHwa Group, Yoon Ji Hoo, Soh Yi Jung, and Song Woo Bin attend school. They form a gang called F4. Goo Jun Pyo, the leader of F4, is the main ruffian.
Geum Jan Di, who is not from a rich family, ends up attending ShinHwa School when she saves a boy from jumping off the rooftop and is given a scholarship to quiet down the publicity the incident caused. The entire school worships the F4 except for Geum Jan Di. However, she likes Yoon Ji Hoo, who appears to be different from the other three. Geum Jan Di finally speaks up against F4 to defend her friend. From then on, she becomes Goo Jun Pyo’s main rival. Almost every time Geum Jan Di is bullied, Yoon Ji Hoo helps her in some way. Geum Jan Di and Goo Jun Pyo’s rivalry intensifies, but at the same time it is a source of amusement for him as Geum Jan Di has now caught his attention.
The story develops and Goo Jun Pyo slowly starts falling for Geum Jan Di. On the other hand, Geum Jan Di’s attention is on Yoon Ji Hoo, her savior, but ultimately, as the story progresses, her heart is with Goo Jun Pyo. The couple faces many obstacles as they continue to struggle for their love.

Characters / Karakterler

Geum Jan Di (Gu Hye Sun)

tumblrm7hfaae1bq1qfl3bp Boys Over Flowers / Konusu / Oyuncuları

Geum Jan Di, bir kuru temizlemecinin dikbaşlı kızıdır. ShinHwa Lisesi’ne bir teslimat yaparken dışlanan bir öğrenciyi intihar edecekken kurtarır. Geum Jan Di prestijli okuldan burs kazanır ve Goo Jun Pyo ile kötü günleri başlar fakat sonunda Goo Jun Pyo’ya aşık olur çünkü Goo Jun Pyo aşkı için mücadele eder.

—–

Geum Jan Di is the headstrong daughter of a dry cleaner. While on a delivery run to Shinhwa High School, she saves a bullied student from committing suicide. Geum Jan Di is offered a scholarship to attend the prestigious school, and ends up getting on the bad side of Goo Jun Pyo but the end is that she is going to fall for Goo Jun Pyo because of the way he fights for his love for her.

Goo Jun Pyo (Lee Min Ho)

3198609410991264d10d Boys Over Flowers / Konusu / Oyuncuları

Goo Jun Pyo F4’ün lideridir (ShinHwa Lisesi’ndeli en popüler kişi) ve ShinHwa küresel şirketinin varisidir. Zorbalıklarına karşı geldiği için Geum Jan Di’ye eziyet eder fakat sonunda ona aşık olur.
Jang Geun Suk bir röportajında başlangıçta Goo Jun Pyo rolünün kendisine önerildiğini ama kendisinin Bethooven Virus’ü seçtiğinden bahsetti.

—–

Goo Jun Pyo is the leader of F4 (the most popular guy at Shinhwa High) and heir to the Shinhwa Conglomerate. Being the hottest of the group, he torments Geum Jan Di after she stands up to his bullying ways, but ends up falling for her instead.
Jang Geun Suk mentioned in an interview that he was originally offered the role Goo Jun Pyo, but he chose instead to take on Beethoven Virus.

Yoon Ji Hoon (Kim Hyun Joong)

jihoo Boys Over Flowers / Konusu / Oyuncuları

Yoon Ji Hoon F4 üyesidir ve Kore eski cumhurbaşkanının torunudur. Müzik yetenekleri Geum Jan Di’yi etkiler ve Geum Jan Di ona ilgi duymaya başlar. Sonunda, Yoon Ji Hoon da ondan hoşlanır. Anne-babasının öldüğü araba kazasından sağ kurtulan tek kişidir. Bu kaza nedeniyle “araba sürme fobisi” vardır.

—–

Yoon Ji Hoo is a member of F4 and grandson of the Korean former-president. His musical talent catches Geum Jan Di’s attention and she begins to develop feelings for him. In the end, he developed feelings for her. He was involved in a car accident which leaves him the only survivor for his both parents have died in the accident. He has a “Driving Phobia” due to the accident.

Soo Yi Jung (Kim Bum)

kimbumz Boys Over Flowers / Konusu / Oyuncuları

Soo Yi Jung F4’ün çapkınıdır. Çömlekçilik yeteneği vardır ve ailesi ülkenin en büyük sana müzesinin sahibidir. Chu Ga Eul (Kim So Eun)’a aşık olduğunu fark ettikten sonra değişir.

—–

Soo Yi Jung is F4′s Casanova. He is a skilled potter and his family owns the country’s biggest art museum. He eventually changes his playboy ways when he realizes that he is in love with Chu Ga Eul (Kim So Eun).

Song Woo Bin (Kim Joon)

bof13 Boys Over Flowers / Konusu / Oyuncuları

Song Woo Bin F4’ün Don Juan’ı olarak bilinir. Ailesi büyük bir inşaat şirketi yönetmektedir ve yer altı örgütleri ile bağlantıları vardır (mafyalardan bahsediliyor).

—–

Song Woo Bin is known as F4′s Don Juan. His family runs a large construction company and has important connections to an underground organization, hinted to be the mafias.

Chu Ga Eul (Kim So Eun)

tumblrm8ocu8lwcb1qky35a Boys Over Flowers / Konusu / Oyuncuları

Geum Jan Di’nin en yakın arkadaşıdır ve onunla birlikte lapa dükkanında çalışmaktadır. Sonunda Soo Yi Jung’a onu sevdiğini söyler ve sonunda karşılık bulur.

—–

Geum Jan Di’s best friend and works with her at the porridge shop. She eventually told So Yi Jung that she liked him and he, eventually, reciprocates those feelings.

Etiketler: , , , , , , ,

Bu yazı için 36 yorum yapıldı:

 1. GULSUM diyor ki:

  coooooooooook sevdigim bir diziydi 2011 yilnda izlemistim ve cok beyenmistim turkce seslendirilecekmis ne guzel aylemle tkrar izleyeblicem cunku onlar alt yazi okmaktan hoclanmamislardi

 2. gülhanım diyor ki:

  çok süpermiş ya .Bu ilk izleyişim olmasına rağmen ben harikulade bir gençlik dizisi olduğunu gördüm.Aynı gossip girl ve büyük hayellere benziyor.Denen o ki çooooooooooooooooooook beyendim:D

 3. betüll diyor ki:

  cok güzel bi dizi süper ya .. le min ho oppam bu dızıye senın ıcın basldım ama ıykı baslmsmm . herkeze tavsıye ederım bu dızıyı . :)

 4. ayşenur diyor ki:

  çok güzel bir dizi yaa…!!

  1. sinem diyor ki:

   yesss unnii ayşenur <3

  2. bilge diyor ki:

   Bu diziyi beğenmeyenlere sesleniyorum kesinlikle hayattan bikmişsinizdir yani bu dizi 25 bölümlümlük olmasına rağmen müthiş birşey kim bu diziyi izlerse aylar unutamaz öyle bir etkisi varki anlatılmaz izlenir yani

 5. ELA DEMİR diyor ki:

  bu diziye bayılıyorum sırf kim hyun joong oynuyor diye izliyorum

 6. Elif Büşra diyor ki:

  2 gündür başından kalkamıyorum :) kım bum için izliyorum

  1. elif diyor ki:

   mal sen nsl kim bum seversin lnn oo benimm beyinsis askerr kim bum saoec e benimm

 7. merve diyor ki:

  ya süper bir dizi herkeze tavsiye ederimmmm televizyondan çok takip edemiyorum ama kaçırdığım bölümleri internetten izliyorum izleyin ve görün bayılacaksınızzzzzzzzzzzzzzzzz

 8. dicle daşburun diyor ki:

  kim hyung joong ve lee min ho siz benim herşeyimsiniz

 9. emine diyor ki:

  süper bir dizi izlemeye doyamıyorumm..

 10. Neslihan diyor ki:

  Ben bu diziye sırf Lee Min Ho oppam için izlemeye başladım ve bi daha bu diziyi bırakamadım. çok güzel bir dizi herkese tavsiye ederim :)

 11. nursima diyor ki:

  sizleri çok seviyorum…kim hyun joong

 12. ayça diyor ki:

  çok seviyorum sizi ya

 13. pelin kaya diyor ki:

  ben bu diziyi arkadaşımm söyledi süper bir filimm bu f4 ün hepsine bayılıyorumm. playfull kiss diye bir dizi varr onuda izleyin o dizide hyun joong kim vaar tavsiye ederimm komdei romantik filmm.birde biraz duygusal film vaarr adı my girl friend gumiho ama internette gumiho yazsanızz cikarrrr

  1. celaleddin diyor ki:

   my girlfriend gumiho değil o canım my girlfriend is a gumiho hem o duygusal falan değildii gülmekten ağladıydı mal bacım öğrende geel abisi

 14. ilknur diyor ki:

  ben bu fılmı ızlemeye bayılıyorum Lee min hoo senı çok sevıyorum fılmmın sonu olmasa bırgun kore ye gelıcem ama senın ıcın:)

 15. rumeysa diyor ki:

  yaaaaaa ben bu dizi için bilgisayardan kalkmıyorum çokkkkkkkkkkk seviyorum

 16. evrem diyor ki:

  çok gzel bi dizi lee min ho oppam için başladım ama iyiki başlamışım onu çok seviyorum

 17. gülşen diyor ki:

  çoooooooooooooooooooooooooooooooooooook güzel 3 günde bitirdim en çokta hyun joong için izliyorum çok tatlı birisi

 18. özlem diyor ki:

  süperr bi dizi özellikle 15.bölümde geum jan dinin piyona çalarak herkezin içinde aşkını sölemesi süperrdii çok duygulanmıştım geum jan di ve lee min ho birbirlerine çok yakışıolar gerçektede böle bi aşk olsa keşkee

 19. ilknur diyor ki:

  Çok güzel bir dizi ve türk versiyonu yani güneşi beklerkeni de izliyorum

 20. mısra arslan diyor ki:

  ben le min ho ya bayılıyorum çünkü çok tatlı ve çok şımarık bu dizide oppa :) ;)

 21. elif diyor ki:

  kim hyun joong çok tatlısın yaaa yerim senii!!!

 22. selin diyor ki:

  bu diziyi cok seviyorum hatta kim so eun kim bum birbirlerine cok yakisiyo

 23. berna narin diyor ki:

  lee min ho yu çok seviyoruuuuuuuum

 24. esra diyor ki:

  lee min hı çok yakışıklı diğer arkadaşlarıda çok tatlılar

 25. ********** diyor ki:

  ya müthiş bir dizi ben bu diziyi f4 grubu için izliyom ama en çokta leminho oppam için izliyorum

 26. hacer diyor ki:

  Bu dizi biraz daha uzun olsaydı kalpden gider olurdum yani o kadar güzelki !

 27. ksjnnjjdmmnhjjkjhj diyor ki:

  en sevdiğim filimlerden biri buydu seni seviyorum f4 bir tanemsin I’m sory aylavyu dizisini tavsiye ederim yalanım yok ağladım

 28. medcezir diyor ki:

  süperrrr

 29. funda diyor ki:

  gerçekten de çoooooook güzel bir diziydi. bütün bölümlerini izledim çoook bayıldım..

 30. yeşim diyor ki:

  16. Bölümdeyim ve meraktan ölücem. Dizinin sonunda Jan di kiminle birlikte olucak?

  1. busra diyor ki:

   Gu Jun Pyo :)

 31. zehra diyor ki:

  bence bu dizinin 2 sezonuda gelmeli öyle mükemmel bir diziki yani o derece

Yorum Yaz