Lee Min Ho Star1 Dergisi Röportajı

Lee Min Ho Star1 Dergisi Röportajı

Gözlerinizi kapatın, ya da sırtınızı duvara yaslayın. Modellikte dahi doğuştan yetenekli bir artist gibi hissediyor musunuz? Lee Min Ho, yakında yerine getireceği vatani görevinden önce Star 1 dergisine poz verdi. Her kıyafet değiştirişinde ayrı mükemmel görünüyor desek abartmış olmayız. Ve hangi açıdan çekilmiş olursa olsun, sanatsal bir görüntü oluşuyor. Lee Min Ho bir keresinde “Bu askerliğimden önceki son fotoğraf çekimim olduğu için insanların hafızalarında uzun süre yer edebilmek isterim.” demişti. Ama zaten iki yıllık yokluğunda bu büyüleyici gülümsemesinin hafızalardan silinmeyeceğinden eminiz.

S: Askerliğiniza çok az kaldı. Neler yapıyorsunuz?
LMH: Legend of the Blue Sea bittiğinden beri askerlikle ilgili işlerimi yoluna koymaya çalışıyorum, kendimi hazırlıyorum.

S: Askerlik hakkında neler düşünüyorsunuz, hissediyorsunuz?
LMH: Olağanüstü bir şey yok aslında. Bu zaman zarfında birçok insanın askerliğe karşı duyduğu üzüntüyü ve çekingenliği gördüm. Fakat ben öyle hissetmiyorum, sadece bazı pişmanlıklarım var. Askerliktense 20’li yaşlarımın sonuna geldiğim için duygu yoğunluğu hissediyorum ve kederleniyorum. Daha sadece 30’uma bastım ama şimdiden geriye dönüp baktığımda üzülüyorum, bir de oyunculuğum açısından yapmak istediğim çok şey var tabii var tabii… hahaha

S: Siz çıkışınızı yapalı 10 yıldan fazla oldu, yıllardır yılmadan yorulmadan, çok çalıştığınızı söylesek abartmış olmayız. Başka ne gibi şeyler yapmak istiyorsunuz?

LMH: Başta buraya kadar geldim diye düşünüyordum ve bazen dinlenmek istiyordum. Bu kadar uğraşmasam da 30’larıma geldiğimde iyi bir oyuncu olur muydum diye düşünüyordum. 10 yıldır çalışıyorum ve artık iyice doğallaştım, ama yine de benliğimi kaybediyorum.

S: Benliğini kaybetmekten kastınız nedir?
LMH: Aktör olarak, özel hayatınızı ya da LMH’nin hayatını sınırlamanın ve kontrol etmenin de bir sınırı var. Önceden nasıl biri olduğumu bile unuttum galiba. Askerlik süreci hayatta ne aradığımı, değerlerimi düşünmem için iyi bir fırsat olacak gibi.

S: Askerliğinizi olması gerekenden daha geç yapıyorsunuz.
LMH: Haberiniz vardır belki, 20 yaşımdayken büyük bir araba kazası geçirdim. 21 ve 22. yaşlarımı çok zor şartlar altında geçirdim. Ruh hali olarak, iş olarak… Fiziksel problemim de işimi yapmama pek izin vermediği için askere gidebileceğimi düşündüm. Lâkin ailem ve şirketim bunun pek iyi bir fikir olmadığı konusunda beni ikna ettiler. Aslında o dönem bedensel olarak iyi durumda değildim, yani istesem bile gidemeyebilirdim.

S: Böylelikle çok çalışıp şimdiki LMH olma fırsatını elde ettiniz.
LMH: Hep düşünürüm. O zaman askere gitmiş olsaydım BOF’ta yer alamazdım ve 20’li yaşlarımı da bu kadar mutlu geçiremeyebilirdim. Dolayısıyla askere erken gitmemekle iyi bile etmişim. 10 yıldır dizilerde rol alıyorum ve yapabildiğim her şeyi yaptım, deneyimleyebileceğim her şeyi deneyimledim. Rol aldığım dizilerden hiç pişmanlık duymuyorum. Bu yaşıma kadar epey projede yer aldım ve denizaşırı ülkelerde dahi sevgi görebiliyorum. Kendimce Hallyu’ya katkıda bulunduğum için de ayrıca mutluyum.

S: Birçok diziniz var ve onlarla tanınıyorsunuz fakat Gangnam 1970’ten sonra sizi filmlerde göremedik.
LMH: Evet. Askerlikten önce bir film çekmek istiyordum aslında. Lakin LOTBS çekimleri planlandığından daha geç başladı. O yüzden film için zaman ayarlamak zorlaştı. Daha ileriki yaşlarımda, daha olgunlaştığımda film çekmek için sabırsızlanıyorum. Öte yandan bir insan, bir adam ve oyunculuğn getirdiği derin duygular açısında daha kırk fırın ekmek yemem gerek, adımı kullanarak filmlerde rol almam da kesinlikle doğru olmaz. Sanıyorum bunu yapabilirsem film çekmek benim için daha iyi olacak. Ama tabii yine de ben açgözlü bir insanım, çok farklı tarzlarda filmler yapma ve çok farklı yapımcılarla çalışma arzum var.

S: Ne tür filmlerde rol almak istiyorsunuz?
LMH: Bütün Asya’ya hitap edebilecek James Bond ve Görevimiz Tehlike tarzı bir film. Hong Kong tarzı hissiyatı bol aşk filmleri de denemek istediğim türlerden. Film ruloları ve dijital devir arasında kalan bir nesiliz biz, yani film rulolarındaki filmler çok nostaljik. Dönemin sosyal olaylarını ve değerlerini yansıtan bir filmde yer almayı gerçekten çok isterdim. Mesela MBC’nin DMZ belgeseli, ilgi alanıma giriyor ve bazı düşüncelerimi yansıtıyor. Bir aktör olarak sizi ilgilendiren şeyleri bu şekilde seyirciye aktarabilmek çok anlamlı. Gong Yoo sunbaenimin Silenced filminde rol alışı gibi.

S: Hepimiz “sıradan insan” LMH’nin izinli olduğu sıradan bir gününü merak ediyoruz.
LMH: Hiçbir şey yapmıyorum. Hahaha. Eskiden kendime muhakkak yapacak bir şeyler bulurdum ama şu an hiç öyle bir derdim yok. Özellikle ilgi duyduğum ya da tutkuyla yaptığım bir şey yok. Yapmaktan hoşlandığım bir şey bulmaya çalıştım, hobi edinmeye çalıştım. Eskiden içimde sürekli bir arzu vardı, ama artık geçti. Tekrar o halimi arıyorum şimdi. Kronik bir yorgunluğum var gibi.

S: Özellikle sevdiğiniz bir yemek var mı peki?
LMH: Heol~ Hiç değerini yitirmeyen, klasik bir soru… Pekala, anne yemeği severim. O yüzden birlikte olduğum kişinin yemek yapabilmesi lazım. Hahaha. Annem tam rol model alınacak bir ev hanımıdır, evdeki işlerle ilgilenişini izleyerek büyüdüm. Hayatımın geri kalanında onunla sürekli yakın olmayı ve ilgilenmeyi düşünüyorum. O yüzden birlikte olcağım kadının ailesine bağlı ve anaç bir kadın olsa daha iyi olabilir.

S: Başka bir klasik soru daha. Formunuzu nasıl koruyorsunuz?
LMH: Hahaha… Güzelliğimi mi? Hiçbir şey yapmıyorum. Çoğu erkeğin yaptığı şeyleri bile yapmıyorumdur belki de. Bugünlerde insanlar dış görünüşünü epey önemsiyor, değil mi? Bu çok … konu, ben çok basit bir insanım. Hijyenimi sağlayıp makyajımı düzenli temizliyorum sadece.

S: Dışarı çıkmaktan, geziye gitmekten hoşlanıyor musunuz?
LMH: Bazen yorulup evden çıkıp gittiğiniz oluyor elbette. Ama mesela bir yerlere gittiğimde bu konu hakkında pek çok kötü yorumlar yapılabiliyor, bu durumdan çok hoşnut değilim. Şimdilerde sosyal medya çok gelişti, tanınmadığım, fark edilmediğim, fotoğraflarımın çekilmeyeceği bir yer yok. Ve sonra bu fotoğraflar internette yayıldığında bazı insanlar hakkımda doğru ya da yanlış demeden bir şeyler yazabiliyor. Büyük sorunlar çıkmıyor ve kimseye zarar gelmiyor evet ama beni tam olarak tanımayan insanların, hakkımda ileri geri konuşması gerçekten yorucu.

S: Fakat 10 yıldır bu konularda pek sesinizi çıkarmıyorsunuz.
LMH: Öyle mi? Hahaha. Ben rahat olduğumu düşünüyordum aslında. Belki de o yüzden benliğimi kaybettim. Kişiliğim değişti. Yeni çıkış yaptığım zamanlarda, hiçbir şeyi saklamama gerek yok diyordum ama yavaş yavaş ve sebebini bilmediğim bir şekilde içime kapandım. Aslında dışadönük bir insanımdır ama tutuculaştım. Başkalarıyla çalışırken yine dışadönüğümdür fakat o zamanların dışında ve normal hayatta daha eski kafalı birine dönüştüğümü hissediyorum.

S: Söylemeden geçemeyeceğim, pek çok hoobae’niz var.
LMH: Umarım yardıma ihtiyacı olan hoobaelerime yardım edebileceğim, bana sırtlarını yaslayabilecekleri bir sunbae olabilirim. Eğlence sektöründe, aktör ve şarkıcıların %80’i işe pek de iç açıcı şartlar altında başlamıyor. Benim için de durum aynıydı. Birileriyle çatışabiliyorsunuz, ve bazen objektif bir şekilde eleştiri alma ihtiyacınız olabiliyor. Ayrıca bir karar vermeniz gerektiğinde birçok zorlukla karşılaşabiliyorsunuz. 20 yaşımda çıkış yaptığımda bunların hepsini tecrübe ettim. O yüzden hoobae’lerimi gördüğümde bu tür güçlükler hakkında konuşmaya çalışıyorum.

S: Aktör olarak değil de bir asker olarak hangi konularda kendinizi zorlamak istersiniz?
LMH: Rutin bir şekilde yaşamak başlı başına bir zorluk olacak benim için. Hahaha. Çünkü okul çağımda okul saatine kadar yataktan çıkmazdım, şimdi de erkend Şahsen alkolden hiç hazzetmiyorum ve gece geç saatlere kadar da dışarıda dolaşmam. Sırf evde durarak bile yapacak çok şey bulabilirim. Evdeyken geç saatlere kadar oturmayı seviyorum. O an yaptığım işten usanana kadar yatasım gelmez. Ama böyle bir işim olduğu için bütün gece uyumadığım zamanlar oluyor ve eve gittiğimde çokça yorgun oluyorum. Bir şey yapmaya halim kalmıyor.

S: Hayranlarınıza neler söylemek istersiniz?
LMH: Hayranlarımın hislerini tamamen anlayamadığımı düşünüyorum. Tabii ki çok hoşlandığım ünlüler var ama hiç kimseden hayran olacak kadar hoşlanmadım. O yüzden şu anda bir şeyler söylemeye pek hakkım olduğunu da sanmıyorum. Ve hayranlarımın beni 2 yıl boyunca göremeyecekleri için ne kadar üzüldüklerini, kederlendiklerini ve bana gösterdikleri desteği hissediyor ve onları sahipleniyorum. Hepiniz sağlıklı olursunuz umarım, istediğinizi yapın ve dolu dolu bir hayat yaşayın. Birbirimize inanırsak, sağlığımız yerinde olursa zaman hızlıca geçer mi dersiniz? Beni bekleyin lütfen, umarım sizi muhteşem bir proje ile tekrar iyileştirebilirim.

Kaynak: Yeppudaa

Etiketler: