ASYADİZİ


Sad Love Story 1. Bölüm

Başlık: 슬픈연가 / Seul-peun Yeon-ga
Yayınlandığı Kanal: MBC
Yönetmen: Yoo Chul Yong
Yapım Yılı: 2005
Süre: 60 Dakika
Dil: Korece
Ülke: Güney Kore
Tür: Dram, Romantik
Bölüm Sayısı: 20
Müzik: Mark Cornish
Senaryo: Lee Sung Eun
Yapımcılar: Terry Leonard | David No | Yoo Chul Yong
Bilinen Diğer Adları:
Sad Love Story (KBFD-TV)
Sad Sonata
Sad Love Song
Seulpeun Yeonga
Yayınlandığı Kanal: MBC
Vizyon Tarihi: 05 Ocak 2005

Konusu;
Sad Sonata, iki adam ve bir kadının aşk hikayesidir. Annesi, Kore’deki Amerika kasabasında Amerikan askerlerin geldiği bir bar işletmektedir.
Joon-young (Kwon Sang Woo) küçükken, gözleri görmeyen Hae-in (Kim Hee Sun) ile tanışır. Böylece ikilinin çocukluk aşkları başlar. Daha sonra Hae-in, eniştesi ve teyzesiyle beraber ABD’ye göç eder. (Teyzesi ABD’li biriyle evleniyor.) Hae-in burada Gun-woo (Yeon Jung Hoon) ile tanışır. Gun-woo ise çok zengin bir adamın oğludur. Hae-in bir gün Hwa-jung’dan bir mektup alır. Mektuba göre Joo-young ölmüştür. Hae-in bu sebeple Gun-woo’nun aşkını kabul eder. Geçirdiği bir operasyondan sonra Hae-in görüşünü yeniden kazanır. Hikaye, besteci Joon-young, şarkıcı Hae-in ve müzik yapımcısı Gun-woo’nun yeniden karşılaşmasıyla devam eder.
(Özet Çeviri: sunshine)

Konusu ile ilgili diğer çeviri;

“Aşkın gözü kördür, derler… peki ya gözlerimizi açarsak ne olur?”

MBC drama dizisi Sad Love Story (a.k.a. Forever and Ever and Sad Sonata) “Hüzünlü Aşk Hikayesi” hayatın keşmekeşi içinde yiten masumane bir ilk aşka can veriyor. Baş rollerini Kore dizilerinin ağır siklet oyuncusu Kwon Sang Woo (Stairway to Heaven “Cennete Uzanan Merdiven”), Kim Hee Seon (Goodbye My Love “Elveda Aşkım”), ve Yeon Jung Hoon (Yellow Handkerchief “Sarı Mendil”)’un paylaştığı “Hüzünlü Aşk Hikayesi” yürek burkan bir aşkı anlatan görsel/işitsel bir meydan okuma. Çekimleri Amerika ve Kore’de gerçekleştirilen dizi, Kore’den çıkan modern dizilerin en büyüğü olarak yedi milyar won’luk yapım maliyetiyle bir rekorun da sahibi oldu.

Karşılaştıkları andan itibaren birbirlerine tutulan Jun Yeong (Kwon Sang Woo) ve gözleri görmeyen Hye In (Kim Hee Sun) gençlikleri ve uçarılıklarıyla hiçbir şeyin aşklarını değiştiremeyeceğine inanırlar. Ancak hayat onları farklı yönlere sürükler; Jun Yeong Seul’e gönderilir, Hye In ise Amerika’ya göç eder. Jun Yeong’un öldüğüne dair yanlış bir haber sonucu Hye In tek başına yeni bir hayata başlamak için uğraş verir. Yıllar sonra, gözlerindeki sorun da giderilen Hye In bir şarkıcı olarak Seul’e döner, şimdi yapımcısı Gun Woo (Yeon Jung Hoon) ile mutlu bir beraberliği vardır. Ancak Gun Woo’nun besteci arkadaşının Jun Yeong olduğu ortaya çıkınca her şey alt üst olur. Jun Yeong bir zamanlar sevdiği kızı anında tanır, ama Hye In sevdiği erkeği daha önce hiç görememiştir. Artık aşk eskisi gibi yalın ve kör değildir, acaba Hye In ve Jun Yeong yine de birbirlerinin kalbine giden yolu bulabilecekler midir?
Özet Çeviri: fjallraven

Dizinin Konusu

Sad Love Story 1. Bölüm

Sad Love Story

Henüz bir dizi açıklaması eklenmemiş.
Dizi Yorumları

Sad Love Story Konusu (Alıntıdır)

Türü : Dram, Romantik
Böl.Sayısı : 20

OYUNCULAR
Kwon Sang Woo as Suh Joon-young/Chi Joon-kyu
Kim Hee Sun as Park Hae-in
Yeon Jung Hoon as Lee Gun-woo
Kim Yeon Joo as Cha Hwa-jung

KONUSU: İki adam ve bir kadın arasında ki aşk hikayesidir. Genç Joon-young (Kwon Sang Woo), Amerikan askerlerine içki satan annesi tarafında büyütülmüştür, kör Hae-in (Kim Hee Sun) ile tanışır ve birbirlerinin çocukluk aşkı olurlar. Sonra, Hae-in Amerikaya hala ve enşitesiyle göç eder[Enişte bir Amerikan askeridir ve halasıyla evlenmiştir]. Orada Gun-woo (Yeon Jung Hoon), ile tanışır Gun-Woo Joon-young’ın en yakın arkadaşıdır ve zengin bir adamın oğludur. Hwa-jungden Joon-young’ın öldüğüne dair bir mektup aldıktan sonra, Gun-Woo’nun aşkını kabul eder. Hae-in ameliyattan sonra görmeye başlar .Hikaye besteci Joon-young, şarkıcı Hae-In, ve müzik prodüktörü Gun-woo tekrar karşılaştığın da karışacaktır.


Yazan : S.Ece
Tarih : Eylül 11th, 2009 // 13:47

ben bu tarz videoları neden izleyemiyorum?


Yazan : yasemin
Tarih : Kasım 6th, 2010 // 16:48

videolar açılmıyor tüm bölümler yeniden yüklermisiniz tşk


Yazan : hüzün
Tarih : Nisan 13th, 2011 // 13:23

videolar açılmıyor lüüüüüüüüüüüüüütfeeeeeen tekraaaaaaaaaaaar yüüüüüüüüüüükleeeeeeeeeeeeeyinnnnnnnnnnnnnnn teeeeeeeeşeeeeeeeeeeküüüüüüürrrrrrrrrrrrr


Yazan : hüzün
Tarih : Nisan 18th, 2011 // 17:28

iyi gün ler bu dizi izlen miyor rica etsek ilgilenirseniz seviniriz şimdiden teşekkür ederim yayında emegi olan herkese kolay gelsin!!!


Yazan : suu
Tarih : Haziran 29th, 2011 // 08:28

açılmıyo admin gerçi bi tek bu degil çogu dizi açılmıyo ilgilenirmsnz lütfen…


Yazan : SEMA
Tarih : Temmuz 29th, 2011 // 17:59

adminler ne olur cevap verin videa larınızı yenileyin bu diziyi çok izlemek istiyorum ama izleyecek video yok yardımcı olun neolur videoların linklerini yenileyin lütfen duyun sesimizi lütfen!!!


Yazan : zeynep solmaz
Tarih : Ağustos 3rd, 2011 // 16:11

Admininde çok …. neydi sanki aq


Yazan : alperen
Tarih : Ocak 25th, 2012 // 18:22

Diziye Bayıldım Agladım Resmen :) Tşkler Süper Dizi Emeginize Saglık :) Süper Ama Yha Çok Güzel Çok Bide Orda Ayakkabı Atıor Bende Erkek Haklı Diordum MeYersem Kız Körmüş Çok Üzüşdüm Yha Yemin Ederim Dizi Süper Diyecek Laf Yok :):):):):):):):):):):


Yazan : CptDeliSoyka
Tarih : Aralık 9th, 2012 // 17:13

Diziye Bayıldım Agladım Resmen Tşkler Süper Dizi Emeginize Saglık Süper Ama Yha Çok Güzel Çok Bide Orda Ayakkabı Atıor Bende Erkek Haklı Diordum MeYersem Kız Körmüş Çok Üzüldüm Yha Yemin Ederim Dizi Süper Diyecek Laf Yok :):):):):):):):):):


Yazan : CptDeliSoyka
Tarih : Aralık 9th, 2012 // 18:18

Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim çok güzel bi drama dizi. Kamsahamnida


Yazan : ahmet
Tarih : Mart 29th, 2013 // 02:44

wideo açılmıyor lütfen bi ilgilenin hiç bi yerde izleyemiyorum yaa :(


Yazan : iremmmm
Tarih : Mayıs 25th, 2013 // 01:49

wideo açılmıyo lütfen ilgilenin hiç bi yerde izleyemiyorum :(


Yazan : iremmmm
Tarih : Mayıs 25th, 2013 // 01:51

süper bi dizi teşekkürler :)


Yazan : esra
Tarih : Haziran 6th, 2013 // 22:21

dizi açılmıyor yardımcı olurmusunuz


Yazan : gamze yıldız
Tarih : Kasım 4th, 2013 // 19:53
Yorum Yap